BiznesTrendy

Prelegenci

Witold Orłowski

Profesor nauk ekonomicznych, rektor Akademii Vistula w Warszawie, profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i główny doradca ekonomiczny PwC Polska. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie.
Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku.

Studiował na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Harvarda. W latach 1993-97 w Banku Światowym. W latach 2001-05 szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP.

W przeszłości również doradca Głównego Negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej, członek Rady Makroekonomicznej Ministra Finansów, doradca wielu organizacji krajowych i międzynarodowych.

Autor 11 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.

Andrzej Jacaszek

Ceniony mówca inspiracyjny i prelegent zapraszany na największe wydarzenia polskiej sceny biznesowej. Występował razem z takimi sławami jak Hermann Simon, Alex Osterwalder czy Pankaj Ghemawat. Większość swojej ponad 20-letniej kariery na wysokich szczeblach zarządzania spędził w pionach sprzedaży i marketingu.

Pracował m.in. dla takich firm jak: Medicover Holding BV, Norwich Union, TUiR Warta SA, Agros Holding SA, B.P.S. Consultants Poland Sp. z o.o.. Od 2004 roku jest wykładowcą w ICAN Institute, od 2006 roku wydawcą „Harvard Business Review Polska”.

W latach 2004-2005 pełnił funkcję wiceministra finansów RP. W 2016 roku po raz drugi został wybrany na wiceprezydenta Pracodawców RP na 5-letnią kadencję, gdzie odpowiada za obszary związane ze szkoleniami oraz nauką i biznesem.

Ukończył studia Executive Master of Business Administration, University of Minnesota, Carlson School of Management oraz studia na Wydziale Nawigacyjnym Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni.

Anna Urbańska

Master Trener Structogramu – metody rozwojowo-edukacyjnej, dzięki której ludzie prawdziwie poznają siebie i mogą być krok przed swoimi zachowaniami oraz przed innymi.
Anna Urbańska należy do nielicznej na świecie grupy neurocaochów. Przez jej programy szkoleniowe i coachingi przeszło ponad 10 tysięcy osób, które
z powodzeniem realizują swoje cele zawodowe i prywatne.

Jest absolwentką pięciu kierunków studiów podyplomowych i wykładowcą na wyższych uczelniach. Od 1998 roku zarządza Centrum Edukacyjno-Consultingowym CONCRET i jest wiceprezesem zarządu i partnerem Instytutu Colina Rose – jednej
z najprężniej rozwijających się szkół językowych.

Wiedzę zdobywała u takich Mentorów jak Anthony Robbins, Blair Singer, T.Harv Eker, Alex Mandossian czy Brian Tracy. Pracuje z największymi firmami międzynarodowymi, m.in.: Cargill, Citibank, DHL, Cegedim czy Deutsche Bank.
Jest również autorką książki „Otrzep kolana i biegnij”, w której udowadnia, że każdy z nas może więcej niż mu się wydaje. W roku 2015 wydała książkę pt. „Mózg – fabryka sukcesu. Najskuteczniejsze strategie ludzi biznesu”, która cieszy się ogromną popularnością. Współautorka przewodnika „Jak zbudować swój wizerunek w 30 dni.”
Żyje zgodnie z maksymą: „Miej cierpliwość, wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe”.
www.annaurbanska.pl | www.facebook.com/annaurbanska.pl

Maciej Świerczyński

Mentor. Specjalista networkingu. Od 2011 roku dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas licznych warsztatów i prelekcji. Wykładowca networkingu na kierunku psychologia w biznesie w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Od ponad 10 lat Prezes Network Way Sp. z o.o. – jednej z największych firm na Kujawach specjalizującej się w tworzeniu stron internetowych.

Na co dzień, jako Dyrektor Zarządzający Obszaru BNI Kujawsko-Pomorskie, aktywnie wspiera ok. 400 biznesmenów angażując się w budowanie silnej społeczności przedsiębiorców w regionie. Jako mentor ceniony jest za dostarczanie sprawdzonych rozwiązań wykorzystujących siłę networkingu i za umiejętność łączenia ludzi. Pokazuje jak współpracować, aby osiągać więcej i zmieniać świat na lepsze.

www.maciejswierczynski.pl

Marcin Klimowski

– przez ostatnie 9 lat odpowiadał w Microsoft za modernizację środowiska pracy użytkowników w polskich firmach i instytucjach.

Sceptyczny entuzjasta nowych technologii, obywatel Internetu od początku jego istnienia w Polsce. Od ponad 20 lat pracuje z firmami i użytkownikami w zakresie wdrażania nowych technologii.

W trakcie kariery zawodowej zajmował się projektowaniem i wdrażaniem systemów cyberbezpieczeństwa dla największych polskich organizacji, w czasie współpracy z Nokią zajmował się wprowadzaniem na rynek mobilnych rozwiązań internetowych, uczestniczył też w powstawaniu największych polskich projektów wykorzystujących urządzenia mobilne.

Joanna Starostecka

Psycholog i trener. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jako doktorantka, prowadzi badania nad czynnikami warunkującymi przywiązanie pracowników do korporacji.

Od 5 lat pracuje w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w branży IT.

Posiada doświadczenie w zakresie realizowania projektów rekrutacji i selekcji, zatrudniania cudzoziemców oraz rozwoju osobistego. Mocno zaangażowana w prowadzenie treningów rozwijających różnorodne kompetencje personalne (m.in. komunikacja, asertywność, leadership).

Aktualnie jako Learning & Develpment Partner w firmie Atos Polska GDC odpowiada za wspieranie pracowników i stwarzanie im możliwości rozwojowych.

Interesuje się grą na pianinie, sportem oraz kuchnią i kulturą włoską.

Sławomir Marciniak

Prezes firmy TRISS

Swoje ponad 25-letnie doświadczenie zdobywał zarządzając firmą zajmującą się doradztwem i wykonawstwem aranżacji wnętrz zgodnie z najnowocześniejszymi trendami we wzornictwie, ergonomii i pozytywnej architekturze wnętrz.

Agnieszka Figiel

Adiunkt w Katedrze Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Z wykształcenia socjolog, z zawodu data scientist. W pracy łączy wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin: socjologii, psychologii, ekonomii, statystyki, informatyki. W swojej karierze zrealizowała prawie 40 projektów badawczych o różnym zasięgu (od międzynarodowych po lokalne), zarówno komercyjnych, jak i naukowych.

Autorka i współautorka założeń metodologicznych do kilkunastu projektów przygotowywanych na zlecenie osób prywatnych i organizacji pozarządowych. Analityk ilościowy i jakościowy, specjalistka ds. analiz z zakresu Big Data. Doświadczony dydaktyk i szkoleniowiec. Zainteresowania: nowe technologie, social media, nowoczesne formy marketingu.

Robert Lauks

– przedstawiciel Emotin Sp. z o.o., psycholog, przedsiębiorca ( www.laux.pl ), członek zespołu badawczego w Pracowni Neuropsychologii i Użyteczności Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Posiada doświadczenie w badaniach z wykorzystaniem: Epoc Emotive EEG, AsTEK EEG 1M Beta System v002, TobiiX2-30, Gazepoint Eyetracker, Tobii Glasses 2, SMI Glasses Eye Tracker.

Specjalista UX; analiza użyteczności, doświadczenie w przygotowywaniu wymagań funkcjonalnych, analiz potrzeb użytkowników, opracowywaniu architektury informacji, tworzeniu makiety i prototypów. Członek projektu „Przeprowadzenie badania podstawowego w zakresie możliwości wykorzystania elektronicznych systemów sterowania w badaniu funkcjonalności prototypów” (5.4 RPO WK-P 2007-2013). Udziałowiec, specjalista ds. UX ( www.emotin.pl ), prokurent w Klastrze Przemysłów Kreatywnych (www.klasterpk.byd.pl )

Michał Zachorski

Wspólnik Zarządzający, Radca prawny.

Jeden z założycieli i wspólników zarządzających Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy Sp. k. w Toruniu.

Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w doradztwie przedsiębiorcom i klientom indywidualnym we wszelkich aspektach prawnych związanych z obrotem gospodarczym. Przez lata praktyki świadczył pomoc prawną głównie przedsiębiorcom z branży farmaceutycznej i FMCG, górniczej, budowlanej i deweloperskiej.

Kieruje praktyką nieruchomości i doradztwem dla branży budowalnej oraz zarządza praktyką własności intelektualnej. Jest doświadczonym negocjatorem i pełnomocnikiem procesowym w postępowaniach cywilnych i administracyjnych przed sądami i organami wszystkich szczebli.

Rafał Wiśniewski

Business Development Director

W swojej dziesięcioletniej karierze z firmą iQor współpracował z wieloma światowymi gigantami z zakresu nowoczesnych technologii i elektroniki konsumenckiej takimi jak – Lenovo, Microsoft, Google, HP, DELL i wiele innych.

Zawsze pasjonowała go praca z klientem i wdrażanie nowych pomysłów.

Absolwent Executive MBA na UEP, Project manager, aktualnie zajmuje się rozwojem biznesu i pozyskiwaniem nowych klientów.

Darek Słowiński

Generalny Dyrektor Sprzedaży w firmie Ros Media
specjalista do spraw reklamy, absolwent Wyższej Szkole Promocji w Warszawie

Doświadczenie zawodowe

+ Doświadczenie w zarządzaniu działem sprzedaży 10 lat
+ Koordynator sprzedaży na Polskę (dział 35 osób): 4 lata
+ Kierownik Sprzedaży: 6 lat
+ Przedstawiciel Handlowy: 8 lat
+ Doświadczenie w zarządzaniu budżetami sprzedażowymi
+ Doświadczenie w budowaniu zespołów sprzedażowych
+ Koordynacja projektów w obszarze eventów sportowych na terenie kraju: 4 lata
+ Doświadczenie w kreacji i wprowadzeniu marek premium na rynek Polski
+ Implementacja i nadzór działań promocyjno wizerunkowych
+ Doświadczenie w zarządzaniu projektami restrukturyzacji w firmie
Kwalifikacje:
+ Absolwent Akademii Sprzedaży – Kalkstein Polska Sp. z o.o.
+ Couching- Gren Communication

Robert Gawłowski

– prodziekan w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, Wydziału Finansów i Zarządzania w Bydgoszczy; absolwent Wydziału Prawa i Administracji UMK oraz Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych.

Zainteresowania badawcze związane są z problematyką zarządzania publicznego, samorządu terytorialnego oraz problemów zarządzania metropoliami. Laureat prestiżowego konkursu Wolters Kluwer za najlepsze prace doktorskie obronione w 2012 roku za pracę Ustroje metropolitalne w Europie Zachodniej ze szczególnym uwzględnieniem Londynu. Pełnił funkcję doradcy ministra administracji i cyfryzacji oraz ministra spraw wewnętrznych; współpracownik OECD.

Autor kilkudziesięciu artykułów naukowych, komentarzy i ekspertyz. Stały współpracownik Gazety Samorządu i Administracji, Rzeczpospolitej.

Jacek Pawłowski

Partner, radca prawny w kancelarii PwC Legal, zespół praktyki polskich firm prywatnych

Mec. Jacek Pawłowski specjalizuje się w prawie spółek, prawie handlowym i cywilnym. 

Przeprowadził szereg transakcji fuzji i przejęć, restrukturyzacji grup kapitałowych oraz prowadzi bieżącą obsługę polskich i międzynarodowych firm w zakresie prawa cywilnego, handlowego i korporacyjnego.

W ramach praktyki fuzji i przejęć prowadził i koordynował liczne procesy badania prawnego due diligence, w tym w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Wspiera również przedsiębiorców zarządzających swoimi grupami kapitałowymi z Polski w ich ekspansji do innych państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Osobną specjalizacją mec. Pawłowskiego są fundusze inwestycyjne (zwłaszcza zamknięte). Przeprowadził wiele transakcji polegających na wprowadzeniu znaczących aktywów, w tym spółek i nieruchomości, do funduszy inwestycyjnych. Zajmuje się również bieżącą obsługą funduszy inwestycyjnych, w tym doradza przy transakcjach zbycia i nabycia aktywów dla takich funduszy i ich spółek celowych.

Mec. Pawłowski wspiera również polskie firmy rodzinne w projektach planowania sukcesji polegających na zaplanowaniu i wdrożeniu przekazania biznesu rodzinnego kolejnemu pokoleniu.

Posiada ponad 17 lat doświadczenia, które zdobył w renomowanych kancelariach prawnych. Jest radcą prawnym, ukończył dwa kierunki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (prawo i stosunki Międzynarodowe) oraz studiował w Niemczech na Otto-Friedrich Universität w Bambergu.

Marlena Adamska

Prezes Zarządu KDR Solutions, trener i konsultant biznesu, wykładowca akademicki na Wydziale Zarządzania Zasobami Ludzkimi (w tym MBA).

Marlena zdobywała doświadczenie zawodowe pracując na wysokich stanowiskach menedżerskich, wielokrotnie łącząc obszary zarządzania ludźmi z finansami i controllingiem. Jest audytorem wewnętrznym zintegrowanych systemów zarządzania jakością ISO 9001.

Marlena realizuje projekty szkoleniowe, doradcze i audytoryjne; koordynuje pracę zespołu informatycznego w zakresie rozwiązań systemowych dla HR i biznesu, wykorzystując metodę SCRUM. W ramach działalności naukowej prowadzi również wykłady na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu, w Bydgoszczy i we Wrocławiu, na Wydziale Zarządzania Zasobami Ludzkimi (w tym na MBA), z tematów takich jak: Controlling personalny, Systemy informatyczne w zarządzaniu personelem, Psychologiczne aspekty zarządzania jakością w projektach, Nadzór nad działalnością personelu, Systemy Okresowych Ocen Pracowniczych. Pasje: nurkowanie, jazda motorem, skoki spadochronowe.

Grzegorz Piszczek

Prezes Zarządu SLICAN sp. z o.o. w Bydgoszczy

Współzałożyciel,organizator firmy i sieci sprzedaży.

Wieloletnie doświadczenie menedżerskie.

Adam Mroziński

Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacyjności – Centrum Transferu Technologii, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. J. i J. Śniadeckich w Bydgoszczy. RCI CTT to jednostka ogólnouczelniana, która swoim działaniami służy wsparciem dla pracowników naukowo-dydaktycznych w procesie ochrony własności intelektualnej ich prac badawczych, możliwości komercjalizacji tych rozwiązań oraz w zakresie przeprowadzenia procedury zleceń zewnętrznych. Jednocześnie zachęca przedsiębiorców do nawiązywania współpracy ze środowiskiem naukowym, a także do korzystania z oferty badawczej realizowanej na UTP. Współpracuje z instytucjami otoczenia biznesu w celu pozyskiwania nowych kontaktów i zacieśniania już nawiązanych, a także ciągłego ustawicznego docierania do szerszych kręgów przedsiębiorców poprzez przedstawianie aktualnej oferty naukowo-badawczej UTP oraz rozpowszechnianie informacji o posiadanych patentach, licencjach.

Działalność naukową dr inż. Adam Mroziński realizuje na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP. Problematyka badań dra inż. Adama Mrozińskiego dotyczy zagadnień energochłonności wybranych procesów przemysłowych. Aspekty energochłonności są szerzej ujmowane w aspekcie zagadnień wdrażania instalacji Odnawialnych Źródeł Energii i zwiększenia efektywności energetycznej wybranych procesów w szczególności procesów rozdrabniania. Zainteresowania naukowe dotyczą także zagadnień recyrkulacji (w tym recyklingu energetycznego) materiałów wtórnych (papierniczych, tworzywowych i biomasy).

Wioletta Zięba

Dyrektor Oddziału Grupy Doradczo-Szkoleniowej Falco w Gdańsku. Konsultant, trener.

Doradza Klientom z terenu Północnej Polski w zakresie szkoleń i wdrożeń zwiększających efektywność handlową i produkcyjną. Prowadzi diagnozy i szkolenia w ramach Genu Odporności (gen-odpornosci.pl)

Jan Glaziński

Dyrektor ds. handlu i marketingu PIKSEO / Certyfikowany Specjalista Google AdWords

Praktyk, który sprawdza rozwiązania, a później je wdraża. Kilkanaście lat doświadczenia w handlu, spowodowało ukierunkowanie w branże marketingu internetowego. Od ponad 5 lat zajmuje się budowaniem wizerunku firm w sieci, a co najważniejsze, pozyskiwaniem klientów wykorzystując marketing internetowy. W każdym miesiącu podnosi swoje kwalifikacje.

Certyfikowany Specjalista Google AdWords (3 specjalizacje). Kolejne potwierdzenie wiedzy to Certyfikat Sprzedaży Rozwiązań Internetowych Google oraz Certyfikat Skuteczny Menedżer „house of skills”. Wie co jest skuteczne teraz, a co będzie w przyszłości. Kroczy na co dzień z trendami marketingu internetowego.

Izabela Błaszkiewicz

Radca prawny/Wspólniczka Kancelarii
Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. W latach 2005-2008 odbyła aplikację sądową przy Sądzie Okręgowym w Toruniu, składając w 2008 roku egzamin sędziowski w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. W styczniu 2009 roku wpisana na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Toruniu. Na Akademii Leona Koźmińskiego ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie Ochrony Danych Osobowych i Informacji Niejawnych.
Od czwartego roku studiów związana z toruńskim oddziałem jednej z największych kancelarii prawnych, od 2012 roku wspólniczka Kancelarii Ostrowski i Wspólnicy, od 2016 roku odpowiedzialna za sprawy personalne.

SPECJALIZACJA/ZAINTERESOWANIA ZAWODOWE
Kieruje praktyką prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz ochrony danych osobowych. Posiada bogate doświadczenie w doradztwie zarządom Spółek wielu branż we wszelkich aspektach pracowniczych. Na co dzień współpracuje z działami HR wspierając prawnie podejmowane decyzje personalne. Efektywnie reprezentuje przedsiębiorców w licznych procesach z pracownikami i organami rentowymi. Pełnomocnik w postępowaniach przed Sądem Najwyższym kształtujących linie orzecznicze. Przez Klientów doceniana przede wszystkim za profesjonalizm i umiejętność wypracowywania skutecznych rozwiązań. Prelegentka na Konferencjach.

ORGANIZACJE
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu
Fundacja Pomocy Dzieciom Daj Abyś Dostał – członek zarządu
Pracodawcy RP członek Platformy HR

SPECJALIZACJE/BRANŻE

prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, ochrona danych osobowych

Jakub Tomczewski

CIS Site Manager & Education Center Manager

Z prawie 14 lat profesjonalnej kariery, Jakub ponad 8 spędził w sektorze BPO. W iQorze od 2015, wcześniej m.in. 6 lat w Convergys i 3 lata w Bonduelle.

W obszarze obsługi telefonicznej prowadził dział Quality & Training w Szczecinie i w Lublinie. Specjalizował się we wdrażaniu nowych projektów, przejmowaniu i usprawnianiu szkoleń oraz ustalaniu standardów ciągłego doskonalenia opartych o Six Sigma.

W iQorze odpowiada za dwa obszary: Customer Interaction Solutions (Centrum Wsparcia Klienta) oraz Education Center (dział szkoleń). W 2017 wraz z zespołem otrzymał prestiżową nagrodę LEAN przyznawaną przez portal HR.com – 3 miejsce w kategorii dużych firm za metodykę szkolenia nowych pracowników do działów technicznych. Kierowany przez Jakuba dział na co dzień współpracuje ze szkołami średnimi i wyższymi w regionie i kraju, czego owocem jest klasa patronacka ZSE iQor Class (w najlepszym technikum w kraju wg Perspektyw) oraz ZSM iQor Robotics aQademy (autorski program budowania robotów skierowany do mechatroników).

Patronat Główny

Partnerzy

Patronat Medialny

Organizator

KontaktTANDEM Agencja Marketingowa Sp. z o.o.  

ul. Fordońska 246, 85-766 Bydgoszcz

sekretariat@tandem.pl

kom. 797599316

Do góry